ul. Retkińska 104 A, Łódź

+48 535 570 862

ul. Armii Krajowej 1B lok. 11, Radomsko

+48 509 828 102

MenuMenu

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego Łódź Retkinia

Strona główna > Wyposażenie gabinetu stomatologicznego

Informujemy, że dzięki Centrum Obsługi Przedsiębiorcy nasz gabinet stomatologiczny uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu nr RPLD.02.03.01-IP.02-10-070/20 w ramach Poddziałania II.3.1: Innowacje w MŚP - TYP PROJEKTU 3: WSPARCIE MŚP NEGATYWNIE DOTKNIĘTYCH SKUTKAMI EPIDEMII COVID-19.

 

Dzięki pozyskanym środkom finansowym nasz gabinet stomatologiczny w Łodzi przy ul. Retkińskiej 104A został wyposażony w urządzenia zapewniające bezpieczeństwo Naszym Pacjentom, są to w szczególności:

 

1.Profesjonalne plazmowe sterylizatory powietrza. 

plazmowy sterylizator powietrza Perfektstomatologia

Dzięki nim możemy skutecznie eliminować większość zanieczyszczeń powietrza, takich jak:

·         bakterie i wirusy w tym COVID - 19

·         smog

·         kurz

·         roztocza

·         pyłki

·         dym papierosowy

·         opary chemiczne

·         specyficzne zapachy

·         sierść zwierząt domowych

Plazmowe sterylizatory powietrza mogą filtrować cząsteczki w rozmiarze co najmniej 0,0146 µm, czyli znacznie mniejsze od cząsteczki wirusa.
plazmowy sterylizator perfektstomatologia.pl
Według informacji producenta sterylizacja plazmą jest skuteczniejsza o 6–8 razy od tradycyjnej sterylizacji elektrostatycznej. Pole elektryczne od 20.000 do 40.000 V skutecznie inaktywuje bakterie i wirusy. Badania dowodzą, że wskaźnik zabijania wirusa grypy H3N2 w ciągu 1 godziny jest większy niż 99,9%, a wskaźnik zabijania dla bakterii Staphylococcus oraz Candida albicans jest większy niż 99,9%.
 
Plazmowy sterylizator został wyposażony w precyzyjny czujnik PM 2.5, który monitoruje na bieżąco stan powietrza w naszym gabinecie. 
 

2. Lampy bakteriobójcze przepływowe dwufunkcyjne

lampy bakteriobójcze
Podstawową zaletą przepływowych lamp wirusobójczych i bakteriobójczych dwufunkcyjnych serii NBVE jest to, że funkcja przepływowa i funkcja bezpośredniego działania mogą pracować niezależnie od siebie. Wewnętrzne promienniki UV-C dezaktywują wirusy, pleśnie, grzyby, bakterie i wszelkie inne drobnoustroje w chwili, gdy personel i pacjenci przebywają w pomieszczeniu. Biobójcze promieniowanie UV-C o długości fali 253 nm nie wydostaje się na zewnątrz, dzięki zastosowaniu obudowy z blachy kwasoodpornej. Wysokojakościowy wentylator umożliwia natomiast ciągły przepływ powietrza przez wnętrze urządzenia. 
Zewnętrzny promiennik natomiast uruchamia się w chwili, gdy wszyscy opuszczają pomieszczenie.
Wnętrze perfektstomatologia.pl
Podczas nieobecności użytkowników w gabinecie możliwe jest naświetlanie powierzchni zewnętrznym promiennikiem. Dzięki temu przepływowe lampy bakteriobójcze  dwufunkcyjne  sprawiają, że w pomieszczeniu panuje jeszcze wyższy stopień czystości mikrobiologicznej. 
Projektując gabinet lub inne pomieszczenie, w którym każdego dnia wymagana jest nieskazitelna czystość i sterylność, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie.