ul. Retkińska 104 A, Łódź

+48 535 570 862

ul. Armii Krajowej 1B lok. 11, Radomsko

+48 509 828 102

MenuMenu

Wybielanie zębów - Łódź Retkinia

Strona główna > Leczenie stomatologiczne - usługi dentystyczne > Wybielanie zębów

 

Jeśli spożywasz dużo kawy, herbaty lub palisz papierosy, to Twój uśmiech może nie być śnieżnobiały. Problem ten częściowo rozwiąże dokładne i regularne mycie zębów. Jednak nie da się w ten sposób usunąć przebarwień umiejscowionych głęboko w strukturze zęba. Pomoże Ci w tym wybielanie zębów. W naszym gabinecie stomatologicznym przeprowadzamy ten zabieg z wykorzystaniem dwóch bezpiecznych i skutecznych metod.   

Wybielanie zębów — jakie metody znajdziesz w naszej ofercie?

Stosujemy tylko bezpieczne, efektywne i sprawdzone techniki wybielania zębów. Należą do nich:

Beyond – wybielanie zębów tą metodą jest bardzo bezpieczne i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Zmiany są zauważalne tuż po zabiegu, jednak na pełen rezultat należy poczekać 24h. Wybielanie zębów Beyond trwa od 30 do 60 minut. 

To bezbolesny zabieg, który polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na zęby i uaktywnieniu jego działania za pomocą lampy Beyond. Żel posiada w swoim składzie składniki polepszające rezultaty zabiegu i zmniejszające wrażliwość zębów. Efekt w postaci białych, lśniących zębów utrzymuje się przez ok. 2 lata. Jednak zależy to od wielu czynników. Jednym z nich jest utrzymywanie białej diety, która polega na unikaniu herbaty, kawy, czerwonych owoców i warzyw oraz innych produktów powodujących przebarwienia na zębach. Jest to szczególnie ważne w pierwszych godzinach po zabiegu, aby nie zniweczyć jego rezultatu. 

Wybielanie nakładkowe

Nakładki indywidualne, w przeciwieństwie do standardowych ogólnodostępnych nakładek termokurczliwych, są bezpieczne ! Dzięki idealnemu przyleganiu do zębów i szyjek zębowych, chronią dziąsła przed oparzeniem związkami chemicznymi zawartymi w żelach wybielających. Substancje te są bezpieczne dla kości zębów, ale działają bardzo drażniąco na tkanki w jamie ustnej. Jeśli chcesz uniknąć poparzeń dziąseł, których konsekwencje mogą dać o sobie znać nawet kilka lat po wybielaniu, wybierz metodę bezpieczną dla Twojego organizmu !

Na czym ona polega? Najpierw dentysta wykonuje odcisk żuchwy i szczęk pacjenta. Na jego podstawie tworzona jest indywidualna silikonowa nakładka z wyprofilowanym zbiorniczkiem na żel wybielający. Następnie w gabinecie stomatologicznym specjalista sprawdza, czy nakładka dobrze przylega do zębów i szyjek zębowych oraz instruuje pacjenta na temat tego, jak prawidłowo zakładać ją w domu. 

W kolejnych 7 do 10 dniach pacjent nakłada ją samodzielnie przed pójściem spać. To, ile potrwa wybielanie zębów, zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Utrzymuje się on od 1,5 do 2 lat. W ten sposób możesz wybielić żywe zęby, ale nie uzupełnienia protetyczne np. korony. 

Wybielanie zębów — dlaczego należy wykonywać je w gabinecie stomatologicznym?

U niektórych osób wybielanie zębów jest niewskazane lub niemożliwe. Stąd stomatolog najpierw przeprowadza wywiad i bada jamę ustną, aby wykluczyć przeciwwskazania. 

Do najczęstszych należą:

● próchnica zębów;

● choroby przyzębia;

● paradontoza;

● nadwrażliwość zębów;

● odsłonięte korzenie zębowe;

● ciąża i karmienie piersią;

● alergia na substancje wykorzystywane do wybielania;

● niewyleczone stany zapalne w jamie ustnej;

● przyjmowanie wybranych leków;

● niedawne zabiegi chirurgiczne;

● noszenie aparatu ortodontycznego — musi upłynąć co najmniej 6 miesięcy od jego ściągnięcia, aby można było wykonać zabieg;

● osłabienie organizmu i układu odpornościowego.

Często, aby wykluczyć przeciwwskazania, trzeba wykonać specjalistyczne badania. Nie wszystko jest widoczne gołym okiem.

Ponadto przed wybielaniem dentysta wykona higienizację. Polega ona na usunięciu osadu nazębnego i kamienia z zębów, które przeszkadzają w osiągnięciu równomiernego rozjaśnienia płytki.  

Stomatologia Łódź Retkinia — dlaczego warto nas wybrać? 

Zabiegi przeprowadzane w naszym gabinecie stomatologicznym Łódź Retkinia, są w pełni bezpieczne. Wybieramy metody wybielania zębów, w przypadku których możliwość wystąpienia skutków ubocznych jest znikoma. Ponadto każdorazowo dbamy o zachowanie odpowiedniego poziomu higieny poprzez:

● mycie i dezynfekcję rąk przed każdym zabiegiem;

● nakładanie jednorazowych rękawiczek i masek osłaniających twarz;

● sterylizację i dezynfekcję narzędzi stomatologicznych zgodną z normami sanitarno-epidemiologicznymi;

● używanie odpowiednich wskaźników do kontroli procesów sterylizacji.

Dzięki temu masz pewność, że oddajesz się w ręce profesjonalistów.