ul. Retkińska 104 A, Łódź

+48 535 570 862

ul. Armii Krajowej 1B lok. 11, Radomsko

+48 509 828 102

MenuMenu

Protetyka - protezy zębowe, licówki | Łódź Retkinia

Strona główna > Leczenie stomatologiczne - usługi dentystyczne > Protetyka - protezy zębowe, licówki

 

Protetyka to jeden z najdynamiczniej rozwijających się działów stomatologii. Współczesna medycyna oferuje wiele możliwości leczenia braków zębowych i bezzębia. W naszym gabinecie stomatologicznym Perfekt w Łodzi oferujemy metody dopasowane do stanu zdrowia oraz możliwości finansowych pacjentów. Przywracamy piękny uśmiech i komfort życia. Zapraszamy na konsultacje z naszymi lekarzami protetykami.

Czym zajmuje się protetyk stomatolog?

Protetyk to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu braków w uzębieniu.

 

Do jego podstawowych zadań należy:

 • dobór metody leczenia protetycznego;
 • wykonywanie protez zębowych, które zastępują naturalne uzębienie;
 • naprawa protez zębowych, które uległy zużyciu lub uszkodzeniu;
 • wszczepianie implantów zębowych;
 • przywrócenie funkcji narządu żucia;
 • rehabilitacja pacjentów po leczeniu protetycznym.

Protetycy-stomatolodzy, którzy pracują w gabinecie w Łodzi, posiadają odpowiednie wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w zawodzie. Do protetyka możemy zgłosić się zarówno w przypadku pojedynczych ubytków, jak i całkowitej utraty zębów. Tak jak w przypadku każdej formy leczenia stomatologicznego, istotny jest moment jego rozpoczęcia. Szybkie uzupełnienie braków zębowych pozwala zminimalizować ryzyko powstania lub pogłębienia wady zgryzu, a także wystąpienia innych dolegliwości

Leczenie protetyczne – dla kogo?

Braki w uzębieniu to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Zaburzenie struktury linii koron zębów może przyczynić się do powstania wad zgryzu, a to z kolei do chorób dziąseł, ścierania zębów i problemów w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

Naszą ofertę protetyki stomatologicznej kierujemy do osób w różnym wieku – zarówno tych, które utraciły wszystkie zęby, jak i tych, które mają pojedyncze ubytki. Protetyk zawsze dobiera metodę leczenia do stanu uzębienia pacjenta.

 

Nasze usługi kierujemy w szczególności do osób, które:

 • utraciły naturalne zęby na skutek wypadku, chorób lub próchnicy;
 • mają ubytki zębowe wynikające z uwarunkowań genetycznych.

Braki w uzębieniu mogą prowadzić do pogorszenia komfortu życia. Pacjenci najczęściej skarżą się na problemy z jedzeniem i przeżuwaniem. Braki w uzębieniu mogą też w negatywny sposób wpływać na komfort psychiczny.

 

Do wizyty u protetyka powinny skłonić nas takie objawy jak:

 • chroniczne bóle głowy;
 • dolegliwości w obrębie stawów żuchwowo-skroniowych;
 • trudności z prawidłowym rozdrabnianiem pokarmów.

Leczenie protetyczne obejmuje:

 • wkłady koronowo-korzeniowe,
 • korony i mosty porcelanowe (na podbudowie metalowej lub cyrkonowej),
 • protezy ruchome (częściowe, całkowite, szkieletowe, prace kombinowane),
 • licówki kompozytowe, porcelanowe.

Wkłady koronowe – korzeniowe:

 • to rodzaj uzupełnienia protetycznego wzmacniający korzeń zęba oraz odbudowujący utraconą koronę zęba; na wkład zakładana jest korona protetyczna.

Wkłady mogą być wykonane ze stopów metali lub włókna szklanego.

Korony i mosty:

 • to uzupełnienia protetyczne pozwalające odbudować kształt oraz funkcję zniszczonego zęba.

Najczęściej stosowana w naszej praktyce jest korona złożona metaloceramiczna. Jej wewnętrzny szkielet wykonany jest z cienkiego (0,3 – 0,5 mm) odlewu ze stopu metalu. Odlew ten nazywany jest „czapką”. Na czapkę nakładane są kolejne warstwy ceramiki, które są wypalane w specjalnych piecach w warunkach próżni. W krajach wysokorozwiniętych czapka najczęściej wykonana jest ze złota, które jest całkowicie obojętne w kontakcie z naszymi tkankami.

Protetyka stomatologiczna jest coraz bardziej zaawansowana. Od kilku lat możemy zaoferować naszym pacjentom korony bezmetalowe. Ich szkielet wykonany jest również z porcelany. Szczególnie polecamy je w odbudowie zębów przednich ze względu na ich estetykę.

Czym charakteryzują się nowoczesne protezy zębowe?

Nowoczesne protezy zębowe są lekkie, ale wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Powstają z wysokiej jakości materiałów, które są biozgodne, to znaczy, że nie mają negatywnego wpływu na organizm człowieka. Rozwiązania stosowane we współczesnej stomatologii uwzględniają potrzeby różnych pacjentów. Stosowane materiały minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Protezy zębowe poprawiają warunki zgryzowe i minimalizują ryzyko ścierania się zębów.

Protezy stosowane w naszym gabinecie stomatologicznym w Łodzi powstają w nowoczesnym laboratorium techniki dentystycznej. Protetyka stomatologiczna pozwala na doskonałą imitację naturalnych zębów. Dzięki temu trudno odróżnić je od pozostałych, co znacznie wpływa na poprawę komfortu psychicznego pacjenta.

Jak wygląda wizyta u protetyka w gabinecie stomatologicznym Perfekt?

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie protetycznym lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem i dokonuje oceny stanu jego jamy ustnej. Zleca wykonanie podstawowych badań diagnostycznych i dobiera metodę leczenia do stanu zdrowia pacjenta oraz jego oczekiwań, zarówno estetycznych, jak i finansowych. Na podstawie uzyskanych informacji protetyk stomatolog przedstawia szczegółowy plan leczenia oraz kosztorys.

Leczenie protetyczne – cennik

Koszt uzupełnienia braków zębowych jest uzależniony od kilku czynników – przede wszystkim wybranej metody leczenia oraz stanu uzębienia pacjenta. Ceny zabiegów będą wyższe w przypadku konieczności przeprowadzenia dodatkowych działań w obrębie jamy ustnej. Pacjenci, którzy decydują się na leczenie protetyczne w naszym gabinecie w Łodzi, mogą liczyć na atrakcyjne ceny. W celu zapoznania się z kosztem protez zębowych zapraszamy do zakładki cennik. Lekarz protetyk informuje pacjenta o całkowitym koszcie leczenia przed jego rozpoczęciem.

Protetyka w Łodzi – umów się na wizytę!

W naszym gabinecie stomatologicznym pracują doświadczeni lekarze protetycy, którzy specjalizują się w leczeniu ubytków zębowych i bezzębia. W codziennej pracy wykorzystujemy wysokiej klasy sprzęt, który pozwala na przeprowadzanie nawet skomplikowanych zabiegów.

Masz pytania dotyczące leczenia protetycznego? Zapraszamy do kontaktu! Umów się na wizytę w gabinecie w Łodzi telefonicznie lub poprzez formularz, który znajdziesz w zakładce kontakt.

Mosty porcelanowe

Pacjent nr 1


Wstecz